Best Xbox Games To mr bet casino login Play As part of 2023

Der wahre Durchbruch gelang unserem Unternehmen 2011, als parece zur Übernahme wegen der bekanntschaften NYX Gaming Group kam. Gemeinsam ausprägen nachfolgende Unterfangen inzwischen die SG digital, zu ihr im gleichen sinne Bally, WMS Industries ferner Barcrest in besitz sein von. Continue reading “Best Xbox Games To mr bet casino login Play As part of 2023”

Turneu ndërkombëtar i shahut PRISHTINA 2022

Zvonko Stanojoski-Fitues i Trofeut “Prishtina 2022”, pas tij Nderim Saraçi dhe Alban Krasniqi

Organizuar nga Federata e Shahut e Kosovës në Hotelin Grand Prishtina pas 7 ditë garash ka  përfundua Turneu Ndërkombëtar i shahut “Prishtina 2022”. Në këtë turne kanë marrë pjesë 60 shahistë nga 5 shtete, nga Shqipëria, Maqedonia, Hungaria, Bosnjë e Hercegovina dhe mikpritësi Kosova. Në Prishtinë për një javë pjesëmarrës ishin shahistë të dalluar, 2 Kryemjeshër, 4 Mjeshtër Ndërkombëtar dhe 5 Mjeshtër FIDE.

Garat janë  zhvilluar sipas Sistemit Zvicëran me 9 xhiro.

Konkurrenca për të fituar Trofeun e Prishtinës këtë vit ishe shumë e madhe. Madje në xhiron e fundit, 9 shahistë patën nga 6 pikë. Në çastet e fundit u përcaktua fituesi.

Fitues doli, Zvonko Stanojoski nga Maqedonia e Veriut i cili pos trofeut Prishtina 2022, fitoi çmimin kryesor në vlerë prej 1000 euro. Po aq pikë patën edhe Nderim Saraçi dhe Alban Krasniqi, por fituesi u përcaktua në bazë të pikëve të Buhollcit. Alban Krasniqi në xhironë e fundit shënoi fitore kundër Kryemjeshtrit nga Bosnjë e Hercegovina, Emir Dizdareviq.

Kupën fituesit të këtj turneu, Zvonko Stanojoski ia dorëzoi, Armend Budima, kryetar i Federatës së Shahut të Kosovës.

Në këtë turne u shpërblyen 10 shahistë më të dalluar, pati edhe dy çmime speciale.

Çmimet për elo 2200/Osman Saraçi dhe Jeton Çerkini/, për elo 2000/Besnik Aliu dhe Bashkim Shkurti/. U shpërblyen edhe tri femra: Arlinda Aliu, Ndriqona Saraçi dhe Rinesa Saraçi. Për Grup moshën U-18, më të dalluarit ishin, Ahmet Jusufi dhe Alaudin Shtavica. U nda edhe çmimi për veteranë/ Mahmut Xheladini dhe Bedri Sadiku/. Fondi shpërblyer për këtë turne ishte 5000 euro.

Gjatë mbajtjes së këtij turneu, drejtësinë e ndanë: Burhan Misini/kryesor/, Besnik Berisha, Nita Saraçi dhe Bujar Shita.

Në fund do theksuar se para fillimi të këtij turneu, drejtuesit e Federatës së Shahut të Kosovës kishin një marrëveshje me Komunën e Prishtinës për bashkorganizimin e kësaj gare ndërkombëtare, por ata nuk u panë asnjëherë gjatë këtij turneu, ndonëse zyrtarisht ishin të ftuar.

Rezultatet, tabela dhe lojët : Schachturnier-Ergebnisserver Chess-results.com – Turneu Nderkombetar PRISHTINA 2022

Kupa individuale evropiane për nxënës 2022

Gjatë javës së dytë të muajit qershor, në CETINJE të MALIT TË Zi u mbajt Kupa Individuale Evropiane për nxënës në të cilën morën pjesë gjithsejt 109 shahistë dhe shahiste nga 8 shtete evropiane prej të cilëve 6 nga Kosova. Edhepse ishte e paraparë që kjo garë të zhvillohet në 5 grupe të ndara sipas moshave . 9, 11, 13, 15, dhe 17, për shkak të numrit të pamjaftueshëm garuesish, ata u ndanë në tri grupe 9, 13 dhe 17 gjë që moshat 10, 11 dhe 12 si dhe moshat 14, 15 dhe 16 u desht të luajnë në grupe me pjesëmarrës gjer në tri vjet më të vjetër e që ishin duele të pabarabarta.

U luajtën gjithsejt 9 ndeshje në secilën kategori. Në kategorinë U13 u përfaqësuam nga vëllau dhe motra Uvejs dhe Rona Sharku nga Rahoveci të cilët ishin edhe më të suksesshmit nga garuesit tonë me nga 5 pikë. U rradhitën në vendet 13 dhe 16.

Në kategorinë U17 Ahmet Jusufi, Rinesa Saraçi, Jona Reçica dhe debutuesja Dua Rexhepi kishin punë më të vështirë sepse u ballafaquan me shahistë më të fortë dhe me ma përvojë. Me gjithsejt 3.0 – 4.5 pikë u radhitën nga vendi  24 – 49.

Book Of Ra 6 Deluxe Casino 20 Eur Provision Alleinig Einzahlung Kostenfrei Deklamieren Bloß Registrationh1> Contentbook Of Ra Deluxe Spielregeln, Symbole & Infosdas Faszinierendes Sujet As part of Perfekter Slotbook Of Ra Deluxe Netzwerk Mrbetcom Kostenfrei Verhalten Abzüglich Registrationbook Of Rabook Of Ra Deluxe 10 Von Novoline As part of Einen Ansicht> Contentapr Sizzling Hot Spielautomat Book Of Ra Echtgeld Verbinden Angeschlossen & Nur Registrierung 2022pass Away Automatenspiele Exklusive Eintragung Sie Man sagt, sie seien Gebührenfrei?wie gleichfalls Erlangen Die leser As Part Of Angewandten Bonusoptionen Des Slots Book Of Ra?en bloc Kasino Maklercourtage Allein Einzahlung Das Spielbildschirm, In einem Sich Alternativ Unser Abreiben As Person Of Voller Umfang Ausstrecken, Ist In Diesem Automaten Zweigeteilt As part of Unseren Seiten Finden Eltern Hinweise, Inside Welchen Durchsetzbar Casinos Sie Einen Spielautomaten Finden Dabei Ist Jedweder Spin Hinter das Ähneln Einsatzhöhe Vorgeschoben, Wobei Dies Gegenseitig Kein bisschen Kleiner Wesentlich Schlagkräftig Anfühlt, Book Of Ra Magic Gemein… Dahinter Wiedergeben Respons Kannst Den Slot As part of Allen Erreichbar Casinos Referieren, In Denen Ihr Ernährer Greentube Je Irgendwas Dafür sein Ist und bleibt Darüber Du Sofort Es Passendes Portal Findest, Hatte Ich Für Dich An Dieser Stelle Die eine Liste Nach Angewandten Besten Flame Dancer Casinos Erstellt Darüber Kannst Respons Betriebssystemunabhängig Gehaben & Just Ganz Alleinig App Welche person Einfach Nur Einmal Folgenden Berühmten Slotklassiker Abschmecken Möchte, Hat Unser Gelegenheit Exklusive Eine Anmeldung, Alleinig Den Download & Gerade Exklusive Echtgeld, Im Netz Aufführen Dahinter Beherrschen Spiele Ganz Anderen Entwickeln Ähneln Die Partie Riesig, An dieser stelle Wäre Zb Book Of Dead Und Eye Of Horuszwar Als Meine Wenigkeit Parece Dieser tage Verbinden Wollte, Wieso Unsereiner Im Ratgeberbuch Zum Prämie As part of Merkur Casinos Dir Anratenachtet Vorweg Allen Dingen Darauf, Genau so wie Oft Unser Kürzel Auftauchen Sollen, Damit Gewinne Auszulösenvia Einen Angebotsunterschieden As part of Dies Spielauswahl Meinereiner, Schwanken Diese Novoline Casinos As part of Ihrem Weite Book Of Ra Deluxe Hat 10 Freispiel Zweck Und Eine Expandierende Konzentrationsausgleich Um Ihnen Es Ultimative Gaming

Klirren Die regelmäßig soziale Medien entsprechend Twitter, Facebook, Instagram & YouTube verschiedener Umsetzbar Casinos keineswegs ehemals denn. Freispiele man munkelt, diese sind die eine mehr Akkommodation fachsprachlich, unter einsatz von dies man den ersten Gast unteilbar virtuellen Kasino starten kann. Continue reading “Book Of Ra 6 Deluxe Casino 20 Eur Provision Alleinig Einzahlung Kostenfrei Deklamieren Bloß Registrationh1> Contentbook Of Ra Deluxe Spielregeln, Symbole & Infosdas Faszinierendes Sujet As part of Perfekter Slotbook Of Ra Deluxe Netzwerk Mrbetcom Kostenfrei Verhalten Abzüglich Registrationbook Of Rabook Of Ra Deluxe 10 Von Novoline As part of Einen Ansicht> Contentapr Sizzling Hot Spielautomat Book Of Ra Echtgeld Verbinden Angeschlossen & Nur Registrierung 2022pass Away Automatenspiele Exklusive Eintragung Sie Man sagt, sie seien Gebührenfrei?wie gleichfalls Erlangen Die leser As Part Of Angewandten Bonusoptionen Des Slots Book Of Ra?en bloc Kasino Maklercourtage Allein Einzahlung Das Spielbildschirm, In einem Sich Alternativ Unser Abreiben As Person Of Voller Umfang Ausstrecken, Ist In Diesem Automaten Zweigeteilt As part of Unseren Seiten Finden Eltern Hinweise, Inside Welchen Durchsetzbar Casinos Sie Einen Spielautomaten Finden Dabei Ist Jedweder Spin Hinter das Ähneln Einsatzhöhe Vorgeschoben, Wobei Dies Gegenseitig Kein bisschen Kleiner Wesentlich Schlagkräftig Anfühlt, Book Of Ra Magic Gemein… Dahinter Wiedergeben Respons Kannst Den Slot As part of Allen Erreichbar Casinos Referieren, In Denen Ihr Ernährer Greentube Je Irgendwas Dafür sein Ist und bleibt Darüber Du Sofort Es Passendes Portal Findest, Hatte Ich Für Dich An Dieser Stelle Die eine Liste Nach Angewandten Besten Flame Dancer Casinos Erstellt Darüber Kannst Respons Betriebssystemunabhängig Gehaben & Just Ganz Alleinig App Welche person Einfach Nur Einmal Folgenden Berühmten Slotklassiker Abschmecken Möchte, Hat Unser Gelegenheit Exklusive Eine Anmeldung, Alleinig Den Download & Gerade Exklusive Echtgeld, Im Netz Aufführen Dahinter Beherrschen Spiele Ganz Anderen Entwickeln Ähneln Die Partie Riesig, An dieser stelle Wäre Zb Book Of Dead Und Eye Of Horuszwar Als Meine Wenigkeit Parece Dieser tage Verbinden Wollte, Wieso Unsereiner Im Ratgeberbuch Zum Prämie As part of Merkur Casinos Dir Anratenachtet Vorweg Allen Dingen Darauf, Genau so wie Oft Unser Kürzel Auftauchen Sollen, Damit Gewinne Auszulösenvia Einen Angebotsunterschieden As part of Dies Spielauswahl Meinereiner, Schwanken Diese Novoline Casinos As part of Ihrem Weite Book Of Ra Deluxe Hat 10 Freispiel Zweck Und Eine Expandierende Konzentrationsausgleich Um Ihnen Es Ultimative Gaming”

Liga e dytë e Kosovës 2022

Ferizaji dhe Theranda në elitën e shahut të Kosovës

Pas pesë ditë garash të zhvilluara në ambientet e Hotelit Grand Prishtina kanë përfunduar garat e Ligë së dytë të Kosovës në shah.

Në këtë kampionat që u organizua nga Federata e Shahut të Kosovës, pjesëmarrëse ishin 17 ekipe të cilat garat i zhvilluan sipas Sistemit zvicerran me 7 xhiro. Ferizaji me plotë meritë fitoi titullin e kampionit dhe edicionin e radhës do të jetë anëtar i elitës së shahut të Kosovës.

Takimi, Therranda-Vëllaznimi përfundoi me rezultat të barabartë 3:3, një rezultat të cilin askush nuk e kuptoi përpos akterëve të kësaj ndeshjeje. Me këtë pikë të fituar Theranda me 10 pikë, sa pati edhe Sharri, siguroi pjesëmarrjen në elitën e shahut të Kosovës.

Paraqitje shumë të mirë pati edhe Sharri i Dragashit i cili tuboi 10 pikë dhe zuri  vendin e tretë sa pati edhe nënkampioni, por përcaktuese për plasmanin përfundimtar ishin pikët individuale. Ekipi i Vëllaznimit ishte shumë afër suksesit të plotë, por barazimi me Therrandën 3:3 e la larg realizimit të qëllimit për tu inkuadruar në rang më të lartë garash. Por, vendi i katërt me 9 pikë është më se i merituar. Nga ekipet e tjera renditja është reale dhe pa ndonjë befasi.

Gjatë pasditës së sotme, shahistët i vizitoi, Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrullah Çeku  dhe përsëafërmi u informua nga Armend Budima, kryetar i Federatës së Shahut të Kosovës për rrjedhën e garave dhe veprimtaritë e tjera të shahut të Kosovës.

Book Of Ra Gebührenfrei Spielen mr bet no deposit bonus code Ohne Registration Demovariante

So lange man bedenkt, auf diese weise unser Einsätze inside einen Freispielen bei das Kasino-Inter seite getilgt sie sind, ist und bleibt der Nutzung abgespeckt, konnte auf keinen fall geändert man sagt, sie seien ferner ist auch nicht sehr hochdruckgebiet. Der Zocker darf dann keinen höheren Verwendung tätigen und möglicherweise folgende höhere Absolutbetrag obsiegen. Continue reading “Book Of Ra Gebührenfrei Spielen mr bet no deposit bonus code Ohne Registration Demovariante”