Superliga e Kosovës 2022 – xhiro III

Monday, 23 May 2022

Takimet e xhirosë së 3-të të Kampionatit të Superligës së Kosovës në shah që u zhvilluan të sot sollën lojëra të mira dhe interesante. Befasi bëri ekipi i Prizrenit i cli luajti baras 3:3 me kampionin aktual Drejtësinë. Në anën tjetër takimi i rivalëve vendor nga kryeqendra ndërmjet Dardanisë dhe Prishtinës përfundoi ne fitoren e thellë të Dardanisë 5:1. Me këtë fitore ata kryesojnë në renditje të vetmuar me pikë të plota 6, kurse Drejtësia ka një pikë më pak në pozitën e dytë. Prishtina mbetet e treta me 3 pikë. Fitoren e parë në këtë kampionat e ka shënuar Hyzri Talla nga Podujeva e cila ka mundur Drenicës me rezultat bindës 5:1.Hyzri Talla dhe Prizreni kanë nga 2 pikë, kurse Drenica mbetet pa pikë. Takimet e xhirosë së 4-të, zhvillohen të martën, më 24 maj nga ora 15,00.

Luajnë:

Dardania-Drenica

Prishtina-Drejtësia

Prizreni-Hyzri Talla

Kampionati Botëror për të rinj 2023
Saturday, 11 November 2023
Kampionati Evropian i Kombëtareve 2023
Saturday, 11 November 2023
Përfundon Kampionati Evropian për klube
Wednesday, 11 October 2023